pátek 19. listopadu 2010

Foursquare statistiky z pokusu o Super Swarm na Google Developer Day 2010


Třetí úterý v listopadu proběhl v Praze již třetí ročník Google Developer Day 2010. Jedná se o vývojářskou akci, která navazuje na květnovou největší konferenci Google I/O a v rámci které jsou představeny novinky v oblasti služeb a technologií této firmy.

Na tuto událost jsme vytvářeli spolu s firmou INMITE Twitter/FourSquare wall, která se promítala v relax zoně. Návštěvníci mohli na stěně vidět svoje komentáře (tweety s hastagem #gddcz) a zároveň byl vizualizován počet lidí aktuálně checknutých k danému místu.

foto: @stephliu

Během dne Super Swarm badge na Foursquare bohužel nepadl, 250 uživatelů během 3h intervalu nebylo přítomno. Protože jsme však získali zajímavá data a jelikož máme rádi analýzy, rozhodli jsme se jich pár udělat.


Super Swarm badge


V období 7:15 - 21:30 bylo provedeno 221 checkinů. Celkem se checklo 206 mužů, 10 žen a 5 bez uvedení.

Vytvořili jsem pro Vás graf check-inů. Modrá křivka vizualizuje aktuálně přítomné lidí a červená křivka pak kumulovaný součet. Lze snadno vyčíst že mezi 8:45 - 9:30 byl největší nárůst nových lidí - to bylo způsobeno registracemi, které probíhaly do 9:20. Další skok byl během keynote na hodnotu blížící se 180 (což byla také špička dne). Poté již končila platnost check-inů, která je pouze 3 hodiny.
Abychom šli s dobou, vytvořili jsme mashup za pomoci nového produktu Google Fusion Tables - jednotlivé body na mapě jsou místa odkud uživatele přijeli na GDD, respektivě jde o místa s nastavením homecity


Žádné komentáře:

Okomentovat