středa 9. března 2011

Informace hned po ruce s GetGlue

Nová sociální síť GetGlue sdružuje fanoušky čehokoliv z celého světa. Umožňuje snadno zobrazovat oblíbenost a jiné užitečné informace o filmech, hudbě, knihách apod. ihned na webu, kde se nacházíte. Stačí se zaregistrovat na stránce GetGlue.com, např. pomocí Facebook účtu, nainstalovat rozšíření do prohlížeče, a pokud stránky GetGlue podporují, tak jako díky nám letošní program Febiofestu, zobrazí se ve spodní části lišta s komentáři, hodnoceními, odkazy uživatelů GetGlue a dalšími užitečnými informacemi.
Rozšíření pro váš oblíbený prohlížeč naleznete na následujících stránkách:

Lišta
Funkci lišty si ukážeme na filmech, konkrétně na snímku Alenka v říši divů. Panel se skládá z více částí, které si postupně projdeme. Úplně vlevo nalezneme miniaturu díla samotného. Najedeme-li na ni kurzorem, objeví se informační okno se základními údaji jako režisér, herci hlavních rolí, rok vydání a krátké shrnutí. Zároveň na dalších záložkách můžeme shlédnout trailer, případně přečíst shrnutí recenzí nebo se o zážitku podělit s přáteli. Funkce jako půjčování filmu bohužel český uživatel neocení, neboť služby se omezují pouze na USA. Nakupovat na Amazonu však může kdokoli.Detail filmu
Trailer
V další nabídce, druhé zprava, můžeme vyjádřit své sympatie. Nejsme na Facebooku, takže pokud nám některý snímek takříkajíc leze krkem, můžeme klidně zvolit, že se nám nelíbí. Naopak, pokud se jedná o srdcovou záležitost, můžeme si jej přidat k oblíbeným. Každé hodnocení, které takto provedeme, se odrazí ve výpočtu doporučených filmů.
Hodnocení
Další tlačítko slouží k vyvolání diskuze na sociálních sítích Twitter a Facebook, ale více nás určitě zajímají avatary uživatelů, kteří se k filmu jakkoli vyjádřili. Jednoduché piktogramy v pravém dolním rohu ukazují, zda si uživatelé dílo oblíbili, okomentovali jej, případně se jim nelíbí. Písmeno “G” v kroužku neznamená Google, ale guru. Pokud dílo hodnotil přímo někdo z vašich známých na GetGlue, tak se vám zobrazí na prvních místech, a až poté uvidíte interakce jiných uživatelů. Najetím na avatar si zobrazíte informace o dané osobě a komentář k snímku, pokud jej zadal.
Podrobnosti o uživateliPoslední částí tvoří podobné filmy a další doporučení. Aplikace prochází hodnocení a komentáře ostatních uživatelů a určí GetGlue tři snímky, které se danému dílu nejvíce blíží. V případě Alenky šlo o Imaginárium doktora Parnassuse, Karlík a továrna na čokoládu a Střihoruký Edward. Pokud se vám tyto filmy líbily, s největší pravděpodobností se vám bude líbit i Alenka. Doporučení využijete zejména u snímků, které nejsou tak známé.
Detail doporučení
GetGlue samozřejmě funguje i jako samostatná webová aplikace, ale té si povíme něco příště. Stejně tak o aplikacích na mobilní telefony, díky kterým můžete dát snadno vědět přátelům, co právě sledujte, posloucháte či čtete.

Žádné komentáře:

Okomentovat