pondělí 14. listopadu 2011

Novinky ze světa Google Apps - Atmosphere 2011

V průběhu včerejška a dneška se odehrává nejvýznamnější konference o firemních cloudových řešeních společnosti Google s názvem Atmosphere. Na letošním ročníku kromě manažerů za Google Enterprise vystoupil například i "otec internetu" Vin Cerf. Jeden blok byl věnován zkušenostem CIO společností, které na Googel Apps přešly, za ně vystoupila SVP IT pro celý, u nás dobře známý, koncern Ahold, Christine Atkins nebo CIO americké mediální společnosti Journal Communications, Michael O'Brien.

Zápisky z Keynote v podobě kresby.

Podívejme se, co nového se událo a bylo na Atmosphere 2011 představeno.

Rozšíření podpory

Všichni zákazníci využívající Google Apps for Business mají nyní dostupnou telefonickou podporu 24 x 7 pro všechny problémy týkající se základní sady nástrojů. Dříve se tato podpora poskytovala jen v případě kritických problémů. Google se touto změnou snaží zvýšit spokojenost svých zákazníků, kdy v nedávném průzkumu vyjádřilo spokojenost 80 % běžných firemních zákazníků a 90 % velkých firemních zákazníků. Cílem je ale dostat se na hodnotu 95 %.

Nové významné firmy využívající Google Apps

Mezi nové zákazníky, kteří využívají Google Apps se nyní řadí i společnosti:

 • Burberry - Ikonická britská módní značka.
 • Casio - Známý výrobce hodinek a elektroniky.
 • MoMA - Patrně nejvýznamnější museum moderního umění na světě.
 • GoodYear - Jeden z největších světových výrobců pneumatik.
 • SoftBank - Japonská telekomunikační a mediální korporace.

Zdokonalená správa mobilních zařízení

Mobilní zařízení hrají v podnikové infrastruktuře čím dál větší roli a jejich množství se zvyšuje, s tím se zvyšují i nároky na jejich zprávu. Google Apps (ve verzích for Business, Education a Goverment) na tento trend reagují a rozšiřují možnosti jejich správy. Administrátoři mají nyní z prostředí správy domény kompletní přehled o všech zařízeních (aktuálně jsou podporovány platformy Android, Apple iOS a Windows Mobile) ve firmě.


V kompletním přehledu zařízení mohou správci vybraná zařízení blokovat nebo mazat veškerá data.

Lze také nastavovat různé politiky pro sub-organizace ve firmě, stejně jako je možné nastavovat například povolené aplikace.

Rovněž přibyla možnost dělat grafické analýzy a přehledy aktivity zařízení v organizaci.

Z praxe

Na závěr dodejme několik postřehů, které byly zmíněny v diskuzích:

 • Ahold dokončil migraci svých 55 000 uživatelů právě minulý týden. Celý projekt proběhl dle rozpočtu a na čas. Ačkoliv šlo o konsolidaci emailové platformy ve všech značkách skupiny Ahold (Albert, Albert Hein, Peapod, Hypernova, Giant, Etos a 7 dalších), které v různých zemích často řešili IT samostatně, jednalo se dle paní Atkins o nejjednoduší migraci v její kariéře.
 • Sjednocení emailové platformy v Aholdu povede k úspoře 3/4 nákladů na provoz této infrastruktury.
 • Manažeři v Aholdu si žádají videochat jako hlavní formu komunikace se zaměstnanci.
 • Journal Communications migruje ze 17 různých emailových platforem (provozují desítky lokálních rozhlasových a televizních stanic a vydávají řadu novinových titulů). Pro podporu migračního procesu ve vzdálených lokalitách využívají spojení s odborníky přes Google Hangout (součást Google Plus).
 • Dle CIO Google, májí na AppEngine postaveno asi 25 vlastních Enterprise aplikací, které zaměstanci Google každodenně využívají. Stejnou platformu nabízí svým zákazníkům.

1 komentář:

 1. Bod 1: No migrace trvající přes rok, mi zase nepřijde úplně nejjednodušší :) ale povedlo se a to je hlavní !

  OdpovědětVymazat