čtvrtek 12. ledna 2012

Španělská banka BBVA přechází na Google Apps

Začátkem ledna 2012 představil Google svoji dosud největší implementaci Google Apps. Druhá největší španělská banka BBVA přechází do cloudu s více než 110 000 uživateli.

První zprávy o zákaznících této velikosti se objevily již v loňském roce. Koncem roku se na zahraničních webech objevila zpráva, že jedním z nových zákazníků nad 100 000 uživatelů, by se mohl stát americký koncern General Motors Corp. Tato informace nebyla oficálně potvrzena a Google se pouze odkázal na začátek roku 2012, kdy měl v plánu takto velké zákazníky představit.

Jedním z oficiálně představených a dosud i největších zákazníků se stala BBVA - první finanční instituce přecházející na veřejný cloud computing. BBVA byla založena v roce 1857 a nyní obsluhuje více než 50 milionů zákazníků v cca 30 zemích světa.

Cílem nového systému bylo najít způsob, jak zvýšit efektivitu zaměstnanců. Z balíku Google Apps for Business bude využíván Gmail pro poštovní služby, Google Talk pro rychlou interní komunikaci, Weby Google pro sdílení informací a Dokumenty Google pro zpracování textu v reálném čase, díky čemuž odpadne vytváření nových verzí souborů a jejich zasílání.

V plánu je i užší integrace vlastních systému s platformou Google, která přinese novou úroveň přístupu k informacím. Carmen Herranz (ředitel inovací) potvrdil, že Google Apps budou používány pouze pro účely interní komunikace. Veškerá finanční data budou nadále uložena ve vlastních oddělených systémech.

V pilotní režimu pro 7 000 zaměstnanců se neprojevily zásadnější nedostatky a celkových 110 000 uživatelů bude převedeno do konce roku 2012.

Zdroj:
http://www.bbc.co.uk/news/business-16486796
http://googleenterprise.blogspot.com/2012/01/bbva-banks-on-google-apps.html

Žádné komentáře:

Okomentovat