čtvrtek 13. září 2012

Tipy na rozšíření pro Google Chrome - 1. část

Tentokrát jsme si na vás připravili tipy na pár užitečných rozšíření pro webový prohlížeč - Chrome. Nejprve se podíváme na rozšíření úzce spolupracující s hlavními službami Googlu.

Rozšíření pro Gmail

Checker Plus pro Gmail
Neustále zobrazuje ikonu s počtem nových emailů. Po kliknutí se zobrazí všechny nepřečtené emaily, které ve schránce máte a můžete s nimi dělat operace jako v Gmailu (archivace, spam, smazání nebo označení za přečtení a podobně).

Rozhraní vyskakovacího okna

Rozšíření disponuje velmi rozsáhlými možnostmi nastavení od notifikací, změn vzhledu ikony nebo vyskakovacího okna až po nastavení kontroly účtů.

Možnosti nastavení
Show PDF in GViewer
Pokud nechcete zobrazovat PDF přílohy v integrovaném prohlížeči a čekat na stažení mnohdy velkých souborů, tak může hodit naše vlastní rozšíření, které vedle odkazu “Zobrazit” ukáže ikonu Google Dokumentů. Díky tomu můžete PDF dokument následně rychle uložit do Google Drive.

Pro zobrazení v Google Dokumentech je třeba kliknout na ikonu
Smartr Inbox for Gmail
Smartr nahrazuje některé funkce v Gmailu a snaží se o jejich vylepšení. Nejviditelnější je nahrazení pravého panelu s informacemi o kontaktu. Do tohoto panelu umožňuje kromě zobrazování podrobných informací o historii komunikace načítat i data z Twitteru, LinkedIn nebo Facebook.

Podoba rozhraní bočního panelu
Rapportive
Alternativou k předchozímu je celkem známé rozšíření, které nabízí podobné funkce. Jednou ze zajímavostí, kterou Smartr nenabízí vytažení první úrovně webových odkazů (viz obrázek) dle doménového emailu.
U doménových emailů dochází k zobrazení základní stromové struktury webu

Rozšíření pro Kalendář a Úkoly

Kontrola Kalendáře
Rozšíření je přímo od Googlu a má jednoduchý úkol - zobrazovat čas do další události v Kalendáři. Po najetí se zobrazí detail události a kliknutím na ikonu se otevře aplikace Kalendáře.
Pohled na ikonu s odpočtem do nejbližší události
Google Calendar
Předešlému rozšíření chybí jednoduchý souhrn nejbližších událostí. To nabízí právě toto rozšíření, taktéž od Googlu. Nabízí výpis nejbližších událostí včetně možnosti zobrazení minikalendáře v podobě, kterou znáte z Gmailu nebo iGoogle.

Vyskakovací okno s kalendářem
Google Tasks
Rozšíření vhodné pro aktivní uživatele Google Tasks. Umožňuje totiž velmi jednoduše zobrazit nebo přidat další úkoly. Nemusíte totiž k úkoly přidávat Gmailu nebo Kalendáře, ale stačí když do Omniboxu napíšete “t požadovaný úkol” a odentrujete. Druhou možností je označení textu na jakémkoliv webu a v kontextové nabídce zvolíte přidání úkolu.
Rozšíření kontextové nabídky o možnost vytvoření úkolu z textu na webu
Přidané úkoly, nebo ty které vás čekají, si můžete zkontrolovat po kliknutí na ikonu Úkolů v panelu ikon.
Seznam úkolů po kliknutí

Rozšíření pro Google Talk

Google Talk "kecálek"
Rozšíření pro pohodlné využívání GTalku - díky němu může být neustále zobrazen v plovoucím okně nad všemi ostatními okny i mimo Chrome. Bude se tak tvářit jako samostatná aplikace, ačkoliv běží na pozadí Chrome a nic víc k provozu nepotřebuje.

Plovoucí okno GTalku
V příštím díle se podíváme na rozšíření, která umožní pracovat s přílohami v emailech, pomohou vytvářet dokumenty, sloužit jako rozcestníky nebo jako centrální panel pro Google služby.

Žádné komentáře:

Okomentovat