pondělí 8. října 2012

Tipy na rozšíření pro Google Chrome - 2. část

Jak jsme slíbili, tak zde přinášíme druhou část seriálu o rozšířeních. Začneme rozcestníkem v rámci Google služeb a navážeme rozšířeními pro Google Drive.

Shortcuts for Google
Jak bylo výše naznačeno jde o uživatelsky nastavitelný rozcestník v rámci služeb Googlu. Rozšíření disponuje více než 160 odkazy na různé Google služby, ze kterých lze vybírat.


Nastavení viditelných Google služeb po kliknutí na ikonu

Rozšíření pro práci s přílohami

Attachments.me for Gmail, Dropbox and Box
Toto rozšíření disponuje několika velmi zajímavými funkcemi. Po přihlášení skrze Google účet si na webu můžete procházet všechny vaše přílohy.
Prvně si můžete nastavit až 3 služby (Google Drive, Dropbox a Box) kam budete přílohy nahrávat. U každého mailu si můžete zvolit, které přílohy a kam uložit.


Okno s nastavením cesty pro ukládání přílohy z emailu
Pro automatizaci celého procesu lze vytvořit vlastní filtry. V těch lze volit, které typy souborů (všechny, obrázky, dokumenty, archivy,...) se mají kam a za jakých podmínek nahrávat. Podmínky zahrnují tři možnosti (odesílatel, předmět nebo název souboru) zahrnující další atributy (např. obsahuje).


Konfigurační dialog pro filtraci příloh, zpětné filtrování chybí
Pro přílohy u nově vytvářených emailů je přidána lišta nad editačním polem. Tato lišta obsahuje opět tři prvky. První možností je přidání přílohy z některého úložiště, kdy se přidávaná položka objeví formou odkazu v těle emailu. Pro přidání přílohy z PC slouží tlačítko “Send file to Dropbox and share”, které přikládaný soubor nahraje a opět vloží odkaz do těla emailu. Poslední možností je zajímavá funkce umožňující ukládání všech příloh z tohoto i dalších emailů patřících do té samé konverzace.


Lišta vnořená do režimu psaní emailu s možnostmi ukládání a připojování příloh
Gmail Attachments To Drive
Jestli vlastníte pouze Google účet a chcete přílohy ukládat manuálně jen na Google Drive, tak se vám jistě bude hodit toto rozšíření. Nepotřebuje ani žádná oprávnění, jelikož přidá jen odkaz k jednotlivým přílohám pro rychlé uložení na Google Drive.


Přidaný odkaz pro uložení do Google Drivu
Rozšíření pro Google Drive (Google Dokumenty)

Google Docs Viewer (by Google)
Po kliknutí na ikonu tohoto rozšíření se zobrazí vyskakovací okno se seznamem dokumentů a s vyhledávacím políčkem. Obsah Google Drive je zobrazován dle posledně změněných souborů, ale lze i provádět filtraci na základě data nebo názvu souboru.


Okno se seznamem souborů
Prohlížeč dokumentů ve formátu PDF/PowerPoint (od Googlu)
Tímto rozšířením si budete moci zobrazovat náhledy souborů a dokumentů na internetu. Pokud narazíte na nějaké PDF, PPT, DOC nebo další formát, tak si ho budete moci nechat zobrazit v prohlížeči souborů Google online, aniž byste byli nuceni soubor stáhnout nebo mít daný program pro zobrazení.
Možnost zobrazení vyhledaného dokumentu v Google Docs Vieweru bez nutnosti stahování
Zkratky
V případě, že Google Drive, repspektive Dokumenty, používáte jako primární kancelářský balík, tak se vám jistě budou hodit některá rozšíření fungující jako zkratky pro nové textové soubory, tabulky a podobně.
V případě, že využívá nejčastěji nebo hlavně jen textový editor nebo tabulkový procesor, tak se vám jistě budou hodit rozšíření New Doc (pro nový textový soubor) a New Spreadsheat (pro novou tabulku).
Pokud službu využíváte víc, tak se vám bude hodit spíše rozšíření Docs Quickly, které po kliknutí na ikonu nabídne vytvoření buď textového souboru, tabulky, prezentace či kresby (chybí jen formulář).
Ikonu zkratek (zleva: nová tabulka (spreadsheet), nový dokument a souhrnná ikona)
Tak a to je pro dnešek vše. Příště se můžete těšit na další velmi užitečná rozšíření.

Žádné komentáře:

Okomentovat