středa 14. listopadu 2012

Tipy na rozšíření pro Google Chrome - 3. část

Tak dnes vám přinášíme poslední díl našeho trojdílného seriálu tipů na rozšíření pro Google Chrome.

Black Menu
Pokud byste rádi měli vše od Googlu “na jednom místě”, tak pro vás je toto rozšíření jako stvořené. Po kliknutí na jeho ikonu se rozbalí nabídka několika základních, ale i méně používaných služeb Google. Rozšíření, ale neslouží jen jako rozcestník, ale dokáže také přímo pracovat s daty v rámci Google účtu - umí zobrazovat kalendář, vyhledávat v dokumentech, mapách apod.


Rozkliknuté rozšíření s pohledem na výčet hlavních služeb

Screen Capture (od Googlu)
Velmi užitečné rozšíření zejména pro produkující uživatele (redaktoři, blogeři, tvůrci manuálů a prezentací...), kteří potřebují častěji vytvářet screenshoty uvnitř webových stránek nebo jen v Chromu.
Možnosti nastavení snímání
Clickable links
Jistě to znáte. Přijdete na web kde jsou odkazy jako webové nebo emailové adresy pouze v textové podobě a musíte je pro otevření označovat a pak buď kopírovat nebo je nechat otevřít z kontextové nabídky.
Tímto rozšířením si tak od zmiňovaných procedur odpočinete, jelikož rozšíření odkazy z textové podoby převede do klikatelné podoby.

Print (od Googlu)
Krátký název vystihuje vše, tlačítko slouží jednoúčelně a jako zkratka pro tisknutí.

Take Notes
Rádi si kolem sebe píšete poznámky na papírky a přestává te se v nich vyznávat nebo vám je po pádu na zem roztrhá pes? Tak si je můžete psát v rámci ostatních rozšíření v Chromu.
Okénko pro psaní poznámek
Evernote web clipper
Jestliže si při projíždění webových stránek ukládáte texty, obrázky, odkazy či celé stránky, tak s tím vám pomůže toto užitečné rozšíření spolupracující s Evernote. Vše co potřebujete si tak díky němu uložíte pro pozdější použití nebo jako sběr informací.

Ukázka rozhraní Evernote Web Clipper

Žádné komentáře:

Okomentovat