čtvrtek 7. února 2013

Tipy pro Google Kalendář - první díl

V tomto článku se budeme věnovat několika tipům na užitečná nastavení i trochu skrytějším funkcím, kterých jste si možná ani nevšimli. V pokračování se podíváme na zajímavé experimenty z kalendářové laboratoře.


Pracovní doba

V rámci nastavení si můžete, mimo jiné, nastavit pracovní dobu. Jak dle dnů v týdnu, tak i hodinové rozmezí.
Nastavení slouží k upozornění uživatelů, kteří vás budou zvát na schůzku mimo pracovní dobu.

Nastavení pracovní doby

Výchozí délka schůzky

Z vaší praxe jistě víte, kolik času vám schůzky obvykle zaberou a díky nastavení v kalendáři můžete tuto zkušenost promítnou i do chování kalendáře. Jednoduše si totiž můžete nastavit výchozí délku události. Také si můžete nastavit tzv. včasné schůzky, kdy bude kalendář navržený čas automaticky zkracovat (o 5, 10 a více minut dle výchozí délky), abyste stíhali další schůzku v celou hodinu.

Několik možností délky schůzky

Odesílání denní agendy

Pokud stále preferujete mít všechny informace v emailu a ranní kávu si bez čtení emailů nedokážete představit, nechejte si posílat vaši denní agendu (seznam událostí). Tu vám Google pošle v 5 hodin ráno.

Aktivaci provedeme v nastavení Připomenutí a oznámení v možnostech jednotlivých uživatelských kalendářů (Ozubené kolečko => Nastavení => Kalendáře => Připomenutí a oznámení u požadovaných kalendářů).

Chcete-li zasílat denní agendu, tak zaškrtněte spodní políčko

Funkce vyhledání času události a navrhování času.

Další užitečnou funkcí je pomocník při hledání vhodného času pro schůzku. Ten vám zobrazí všechny dostupné informace z kalendářů účastníků schůzky a usnadní tak výběr termínu. Pro použití této funkce stačí na detailu události překliknout z Podrobností události na Vyhledat čas.

Ještě rychlejší je pak možnost využít navržení času Googlem, aniž byste se do kalendářů ostatních vůbec dívali. Funkci najdete při pohledu na Podrobnosti události  pod seznamem hostů.
Po kliknutí na Navrhované časy ihned uvidíte několik možných termínů v nejbližší době.

Vlastní barvy jednotlivých kalendářů

Google Kalendář nabízí v základu 24 barev. Pokud mezi nimi není vaše oblíbená nebo byste rádi použili barvy dle grafického manuálu společnosti, můžete si namíchat barvu vlastní.
Kontextová nabídka kalendáře s možnostmi včetně ....
Namíchání provedeme kliknutím na šipku u kalendáře a vybereme volbu Zvolit vlastní barbu. Poté se zobrazí ve středu menší okno pro namíchání barvy.

 ... možnosti namíchání barvy (včetně zadání konkrétního odstínu s možností zadat hexadecimální kód)
To je do dnešního prvního dílu vše a těšte se na druhý, který bude pokračovat s laboratorními funkcemi.

Žádné komentáře:

Okomentovat