pátek 6. června 2014

Potřebují firmy MS Office?

Společnost SoftWatch, zabývající se analýzou využití software 3 měsíce sledovala využití sady Office v 51 globálních firmách z různých oborů a různé velikosti s celkem 148 500 zaměstnanci. Vyhodnocovali, jakým způsobem zaměstnanci s jednotlivými aplikacemi pracují. Výsledky jsou poměrně zajímavé.

Průměrně zaměstnanci stráví využitím Office 48 minut (čekali bychom víc). Z toho nejvíce času stráví v Outlooku a Excelu, viz graf níže.V testovaném vzorku firem tedy práce s Office zabírá asi 10 % pracovní doby. Zajímavé jsou pak ale zejména informace o způsobu využití jednotlivých aplikací (Outlook byl vynechán). Z výzkumu vyplývá, že více než 80 % uživatelů používá aplikace pouze základním způsobem, nebo je používá jen k zobrazení, či je dokonce nevyužívá vůbec. Pokročilých uživatelů má nejvíce Excel (necelých 20 %). Další detaily najdete v grafu níže.
Jak tedy odpovědět na otázku z názvu příspěvku? Kolem 30 % uživatelů (neaktivní, pouze zobrazení) Office nepotřebuje vůbec a měla by jim stačit funkce náhledu v Google Drive nebo si můžou nainstalovat Office viewer. U základních uživatelů už je rozhodnutí složitější, ale dle zkušeností z našich implementací to často možné je a uživatelům editory na Disku Google stačí (Google se snaží, aby obsahovaly 80 % nejpoužívanějších funkcí).

Žádné komentáře:

Okomentovat